Dy shqiptarë bllokohen në majën e Antarktidës, temperaturat -40 gradë celsius
Mrika Kniqi 17 vjeçe dhe babai i saj Arianit Kniqi janë dy shqiptarët e parë në botë që kanë ngjitur majën më të lartë të Antarktidës.

Babë e bijë kanë ngjitur majën Vinson 4892 metra të lartë, por kanë 8 ditë të bllokuar nga moti i ashpër.

Dy shqiptarët kanë mbetur të bllokuar në një tendë, ku temperaturat janë -40 gradë celsius.

Mrika dhe Arianit Kniqi janë bashkë me grupin e alpinistëve në majën më të lartë të Antarktidës,
Shtuar më 26/12/2018, ora 14:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori