Dua Lipa triumfon në British Awards 2018, lë pas edhe Ed Sheeran
Pëlqej
British Awards 2018">2018 që u zhvullian sot në O2 Arena në Londër me performancat live të Justin Timberlake, Liam Gallagher dhe Stormzy, panë sivjet që të triumfonte shqiptarja me origjinë nga Kosova Dua Lipa, e cila fitoi pesë çmime, përfshi "British Female Solo Artist," "British Album of the Year" dhe "British Breakthrough."

Pas këngëtares së hitit "New Rules" vijnë artistë të kalibrit të Harry Styles, Ed Sheeran, Jessie Ware dhe Wolf Alice. /albeu.com/
Shtuar më 21/02/2018, ora 23:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori