Drecun flet frikshëm, Vucic mund ta pësojë gjatë vizitës në Kosovë
Pëlqej
Shefi i të ashtuquajturit Këshill për Kosovën">Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, e ka konsideruar si të rrezikshme vizitën që presidenti Vuçiq do të ia bëj Kosovës pas ngjarjes tragjike të vrasjes së Oliver Ivanoviqit, shkruan tanjug

Megjithatë sipas Drecun, kjo vizitë është e nevojshme.

Presidenti do të jetë me popullin serb, do të tregojë se shteti i Serbisë qëndron prapa popullit serb në Kosovë, dhe t’i garantojë atyre sigurinë që Serbia mund të ofrojë, për të qetësuar tensionet që janë rritur” ka thënë Drecun për RTS

Sipas tij qëndrimi i presidentit serbKosovës do të thyejë situatën dhe do të parandalojë tensione të mëtejshme.

Vuçiq ka paralajmëruar se në fundjavë do të vizitojë Kosovën">Kosovën.


Shtuar më 17/01/2018, ora 09:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori