Drashkoviç: Serbia e ka të pamundur të largohet nga Kosova
Lideri i Lëvizjes për Rimëkëmbjen Serbe Vuk Drashkoviç është shprehur se Serbia nuk është e gatshme ta shohë në sy realitetin lidhur me Kosovën dhe se ndaj po bëhen edhe "projekte" me qëllim që Kosova të mbahet afër.

Sipas tij, projekte të tilla bëhen edhe që pushtetarët të mbajnë afër popullin serb me një çështje të ndjeshme siç është ajo e Kosovës, duke e larguar Serbinë nga Evropa dhe Perëndimi.

Vuk Drashkoviç akuzoi politikanët në qeveri se ata po luajnë me nacionalizmin serb mbi Kosovën./albeu.com/
Shtuar më 06/01/2015, ora 17:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori