Sulm në Norvergji, autori i armatosur rrëmben auto ambulancën dhe shtyp këmbësorët
Don Lush Gjergji: Jemi te vëllezërit për Bajram
Në selinë e Bashkësisë Islame të Kosovës, kanë shkuar për të uruar edhe përfaqësuesit e Kishës Katolike të Kosovës.

“Jemi te vëllezërit tanë shqiptarë për të uruar festën e Kurban Bajramit, për të uruar në emër të Kishës Katolike. Kjo festë na përkujton flijimin të cilin Zoti e çmon dhe shpërblen. Gjithë atyre që u përkasin fesë islame ju urojmë Kurban Bajramin”, ka thënë Don Lush Gjergji.
Shtuar më 01/09/2017, ora 10:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori