Dodik: Serbia të marrë veriun më pas të njohë Kosovën
Veriu i Kosovës është realitet dhe se Serbia duhet të kërkojë që ajo pjesë t’i takojë asaj, me pranimin e pjesës tjetër të Kosovës si shtet, me kusht që të ruhet edhe trashëgimia nacionale serbe. Kështu është shprehur për “Novi Magazin” presidenti i Republikës Serbska të Bosnjës, Milorad Dodik,


Dodik, siç raporton rtv21, ka thënë se më herët ka qenë kohë më ideale për këtë marrëveshje, kurse tash duhet të gjithë të mblidhen sërish dhe ta shohin cili është realiteti në veri, në mënyrë që njëherë e përgjithmonë të përmbyllet ai tregim. /albeu.com/

Shtuar më 06/09/2012, ora 11:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori