Djali i zyrtarit të LDK-së bën thirrje për bashkim në protestën e VV-së
Djali i ish deputetit të LDK-së Smajl Hajdarit, Shpëtim Hajdari ka akuzuar Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin si një prej të dyshuarve kryesor për vrasjen e babait të tij dhe kundërshtarëve të tjerë politik.

Hajdari poashtu ka ftuar qytetarët që të marrin pjesë në protestën e 29 shtatorit të organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje.

Kanë kaluar më shumë se 15 vite që prej se ish deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Smajl Hajdari u vra në hyrje të banesës së tij në Pejë, në kohën sa ishte deputet i LDK-së në përbërjen e parë të Kuvendit të Kosovës pas luftës. Por, edhe pse kanë kaluar kaq vite, ende nuk është zbardhur ky rast.

E sot djali i tij, Shpëtim Hajdari ka akuzuar të parin e vendit, Hashim Thaçin për vrasjen e babait të tij, dhe jo vetëm.

Hajdari ka deklaruar se Thaçi është i dyshuari kryesor për vrasjen e shumë kundërshtarëve politik, ku edhe e ka përmendur edhe rastin e babait të tij.


Shtuar më 23/09/2018, ora 09:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori