Dita e parë si qytetar i thjeshtë i Kosovës e gjen Haradinajn në këtë vend (FOTO LAJM)

Ditën e djeshme ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe dorëheqjen nga posti i tij.

Ky vendim erdhi pas thirrjes që ju bë për të dëshmuar në Gjykatën e Hagës.

Në fund të mbledhjes së qeverisë, ai bëri të ditur se ka dhënë dorëheqjen e pakthyeshme, sepse dëshiron që të paraqitet si një qytetar i thjeshtë i Kosovës.

Sigurisht që vendimi nuk ishte i lehtë, megjithatë ai u mbështet nga të gjithë.

Dhe sot në ditën e parë si qytetar i thjeshtë, Ramushi ka hequr kostumin, këpucët serioze dhe ka shkuar të qëndrojë pranë familjes.

Vëllai i tij, Veton Haradinaj ka publikuar në rrjetet e tij sociale një foto ku shfaqet krahas ish-kryeministrit, nënës së tyre dhe dajës.
Shtuar më 20/07/2019, ora 16:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori