VV: Policia dhunë dhe spraj lotësjellës ndaj aktivistëve (FOTO-LAJM)

Njësia speciale e Policisë së Kosovës intervenoi dhunshëm, me spraj lotësjellës dhe shkopinj gome ndaj aktivistëve të Vetëvendosjes gjatë së dielës ndërsa qytetarët Prizrenit u solidarizuan me aktivistët, duke i mbrojtur ata nga policia.

Ata nuk janë lejuar të lëviznin në sheshin e bulevardit të këtij qyteti me flamuj kombëtare. Ndërsa kryetari i Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren Arbër Rexhaj dhe aktivistët Premton Ibërdemaj, Arta Tejeci dhe Diellza Kryeziu janë arrestuar nga policia. Më herët nga policia janë arrestuar edhe 12 aktivistë të kësaj lëvizje. /albeu.com/
Shtuar më 10/06/2012, ora 15:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori