Disa gazetarë paguhen nga qeveria që të mos kritikojnë
Situata e mediave në Kosovë lë shumë për të dëshiruar.

Sipas raportit të fundit të DASH, gazetarët kanë marrë gjatë vitit të kaluar shumë kërcënime.

Departamenti i Shtetit Amerikan vlerëson se gazetarët ndihen nën presion nga politika dhe nga klika kriminale që vepron në vend dhe shton se shpesh iu kërcënohet edhe vendi i punës.

Problem i madh tjetër është edhe fakti se shumë gazetarë paguhen nga qeveria, që të mos e kritikojnë atë. /albeu.com/
Shtuar më 29/09/2014, ora 15:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori