DioGuardi: Do të lobojë për Kosovën
Ish-kongresisti amerikan, Xho DioGuardi premton se do të lobojë për shtimin e numrit të njohjeve për Kosovën, ngritjen e çështjes së Kosovës në Senatin Amerikan si dhe avancimin e pozicionit të saj në arenën ndërkombëtare, nëse zgjidhet senator.

Në një intervistë për mediet, ai thotë se do ta kthejë sërish Kosovën në qendër të vëmendjes së Kongresit pasi kohet e fundit amerikanët janë përqendruar me shume në Irak e Afganistan.
Shtuar më 26/10/2010, ora 19:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori