Dialogu, të mos bëhen përjashtime
Prishtina
Ministri i Jashtëm i Sllovakisë, Mikullash Gjurinda ka deklaruar se në bisedimet që pritet të fillojnë mes Serbisë dhe Kosovës nuk duhet të përjashtohet asnjë temë. “Jam i sigurt se të dyja palët janë të gatshme për të biseduar mbi të gjitha temat dhe mendoj se asnjë cështje nuk duhet të jetë e paprekshme”, ka pohuar Gjurinda. Gjurinda ka shtuar se për Prishtinën dhe Beogradin nuk ka opsion tjetër vec dialogut dhe integrimit në Bashkimin Evropian.
Shtuar më 16/09/2010, ora 12:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori