Dialogu për MSA-në, Kosova me 65 zyrtarë drejt Brukselit
Takimi i përvitshëm mes qeverisë së Kosovës dhe Bashkimit Europian, në kuadër të dialogut teknik për marrëveshjen e stabilizim-asocimit (MSA), do të mbahet nga 26 deri më 28 janar në Bruksel, shkruan Koha Ditore.

Delegacioni i Prishtinës zyrtare përbëhet nga 65 zyrtarë nga 23 institucione publike të ndryshme.

Duke pasur për bazë numrin e zyrtarëve, listën e tarifave të udhëtimit jashtë vendit, si dhe biletat e udhëtimit, ky udhëtim do t`i kushtojë buxhetit të Kosovës rreth 70 mijë euro. Vizita një-ditore e një zyrtari në Bruksel kushton 227 euro. /albeu.com/

Shtuar më 17/01/2015, ora 10:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori