Dialogu për Kosovën, Stefanoviq kritika ndaj Nikoliq
Shefi i ekipit serb në bisedime me Kosovën, Borisllav Stefanoviq, ka k;rkuar një ngritje në një shkallë më të lartë të dialogut Kosovë- Serbi. Ndërsa ai ka kritikuar deklaratën e presidentit serb, Nikoliq se ai do të mund të negocionte me Kosovën.

“Nëse ulen të bisedojnë Tomisllav Nikoliq dhe Atifete Jahjaga e cila nuk është presidente për ne, atëherë ne de facto kemi pranuar pavarësinë e Kosovës”, ka thënë Stefanoviq. Nikoliq ka theksuar se nuk mund ta marrë me mend që një zyrtar apartçik të sjellë vendime për atë se si do të duket statusi i Kosovës. /albeu.com/
Shtuar më 09/06/2012, ora 15:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori