Dialogu me Serbinë, Haradinaj: Epilogun e jep baronesha Ashton
Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj ka shprehur sot keqardhjen për mosarritjen e një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë ndërsa vlerësoi punën e bërë nga Prishtina për këtë cështje.

“Kosova ka bërë punë të mirë, që me u arrit një marrëveshje. Është për keqardhje që nuk ka ndodh. Ne na vjen keq që s’ka ndodh. Tani si do të shkojtutje, ne nuk mund të vlerësojmë, sepse një epilog duhet ta jap vet baronesha Ashton dhe të vlerësoj si do të shkojtutje në rolin e ndërmjetësuesit. Sa i përket dialogut direkt, ndoshta është herët me fol për këtë temë, meqenëse shumë mundësi janë shtjerrë me këtë dialog në Bruksel”, pohoi Haradinaj.

Haradinaj dhe bashkëpunëtore të tij zhvilluan të dielen homazhe në lagjen “Arbëria në Prishtinë në nderim të ish-deputetit të AAK-së dhe këshilltarit të tij, Mahmut Bakallit. /albeu.com/
Shtuar më 14/04/2013, ora 16:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori