Dialogu Kosovë - Serbi do të vazhdojë
Dialogu mes përfaqësuesve të shtetit serb dhe atij të Kosovës do të vazhdojë.

Kërkesa e ndërkombëtarëve ka marrë përegjigje pozitive nga politikanët në Beograd dhe në Prishtinë.

E vetmja që nuk dëshiron vazhdimin e bisedimeve është Lëvizja Vetëvendosje.

Hajredin Kuçi ka nënvizuar se dialogu është zotim që PDK ka bërë dhe një kërkesë që vjen nga ndërkombëtarët.

Mustafa nga ana e tij ka vlerësuar se marrëveshja me AAK-në dhe NISMA-n siguron mbarëvajtjen e një dialogu konstruktiv me Serbinë.

Bëhet me dije se politikanët kanë marrë mesazhe nga ndërkombëatrët që dialogu të vazhdojë. /albeu.com/


Shtuar më 18/06/2014, ora 10:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori