Dialogu, Kirby kërkon lëshime nga të dyja palët
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd, Michael Kirby, shprehet optimist mbi arritjen e një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë ndërsa ju bëln apel palëve të bëjnë lëshime në qëndrimet e tyre.


“Në çdo negociatë priten pak lëshime nga të dyja anët. Kjo është normale në dialog. Unë jam optimist për arritjen e marrëveshjes dhe ka shenja se negociatat do të vazhdojnë”, ka thënë Kirby.

Ai ka ritheksuar mbështetjen e Shteteve të Bashkuara për bisedimet Prishtinë-Beograd.
Shtuar më 10/04/2013, ora 15:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori