Dialogu, delagacioni i Parlamentit Evropian viziton Kosovën
Një delagacion Parlamentit Evropian pritet të arrijë sot për vizitë në Kosovë. Raportuesi Special i Parlamentit Evropian për Serbinë, Jelko Kacin ka deklaruar se anëtarët e delegacionit të Parlamentit Evropian, të cilët biseduan në Beograd me kryeministrin Ivica Daçiç dhe nënkryetarin e parë të qeverisë Aleksandar Vuçiq, janë impresionuar me angazhimin e tyre dhe gatishmërinë për negociata për Kosovën. /albeu.com/


Shtuar më 30/10/2012, ora 11:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori