Dhuna çnjerëzore e policisë serbe mbi demonstruesit shqiptarë në vitet ’90 (VIDEO)
Torturat çnjerëzore nga policia serbe

VIDEO E RRALLËTorturat çnjerëzore nga policia serbe mbi demonstruesit shqiptarë në vitet e ’90-ta (Video)

Posted by Telegrafi.com on 2016-04-02
Pëlqej
Një video e rrallë që po qarkullon në internet tregon skenat e përdorimit të dhunës çnjerëzore të policisë serbe mbi demonstruesit shqiptarë në Prishtinë në fundvitet ’80 dhe fillimvitet ’90, transmeton Telegrafi.

Suprimimi i Autonomisë së Kosovës nga regjimi serb në vitin 1989 dhe futja e organeve të dhunshme të të gjitha institucionet publike, bëri që shqiptarët e Kosovës të dalin në protesta masive në mbrojtje të Kushtetutës dhe institucioneve. /albeu.com/
Shtuar më 02/04/2016, ora 10:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori