Detaje për ceremoninë e varrimit të veteranit
Sot në Prejlep do t’i jepet lamtumira e fundit ish-luftëtarit të UÇK-së, Halim Tolaj.

Për të nderuar veprën e Tolajt, Komuna e Deçanit organizon mbledhje komemorative.

Njoftimi i Komunës së Deçanit:

Të nderuara familje të Dëshmorëve, Martirëve Veteranë dhe Invalidë të UÇK-së qytetarë të nderuar nga të gjitha viset Shqipëtare .

Ju njoftojmë se është ndarë nga jeta luftëtari e komandanti Halim Tolaj nga Prejlepi i Deçanit i cili tërë jetën qëndroi i palëkundur në idenë shqiptare dhe i palodhshëm në veprim për lirinë e Atdheut.Komuna e Deçanit në bashkëpunim më OVL-UÇK-së të dielën më 24 .02.2019 në ora 11:00 ,në Sallën e Asamblesë Komunale organizojnë mbledhje Komemorative .

Në ora 13:00 do të behët varrimi në Kompleksin e Varrezave të Dëshmorëve të Kombit në fshatin Prejlep.Pjesëmarrja juaj nderon luftën e shejtë të UÇK-së!


Shtuar më 24/02/2019, ora 08:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori