Deputeti i PDK-së në aksion për të bllokuar kalimin e Vuçiçit
Pëlqej
Protestuesit po vazhdojnë të qëndrojnë në rrugën Mitrovicë-Skenderaj, në shenjë proteste kundër vizitës së presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në fshatin Banjë.

Protestuesit aktualisht kanë djegur goma të veturave dhe dru, të cilat i kishin vendosur në rrugë.

Aty ka dal edhe deputeti Bekim Haxhiu dhe kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, përfaqësues të shoqatave të dala nga lufta në Skenderaj, si dhe qytetarë.


Shtuar më 09/09/2018, ora 09:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori