Blloku i revoltuar, Haradinaj: PDK e kriminalizuar

UPDATE - Ramush Haradinaj ka mbajtur një fjalim përpara deputetëve të pranishëm.

Ai ka akuzuar Hashim Thaçin se iu ka ofruar deputetëve të bllokut çanta me para për të bashkëpunuar me PDK-në, por se askush nuk i ka pranuar ato.

I nominuari për kryeministër nga VLAN theksoi se Hashim Thaçi duhet ta pranojë realitetin dhe të shkojë në opozitë.

Ndërsa Albin Kurti në fjalën e tij ka shtuar se seanca do të mbahet javën tjetër.

Ndërsa, Isa Mustafa potencoi se janë mbledhur për të shprehur pakënaqësi lidhur me faktin se PDK-ja nuk po pranon se ka një shumicë parlamentare dhe po i shtyn seancat.

Fatmir Limaj po ashtu tha se është i shqetësuar për shkak se VLAN e ka shumicën në Kuvend dhe po "minohet" demokracia.

11:30 - VLAN është gati ta nisë seancën konstetuive, edhe pse ajo u anulua nga Flora Brovina.

Deputetët e bllokut janë mbledhur në sallën ku mbahen mbledhjetKuvend.

Në sallë janë edhe Ramush Haradinaj, Isa Mustafa dhe Fatmir Limaj.

Ne Kuvend nuk janë deputetet e PDK-së, të cilët kianë nisur një mbledhje urgjente në ambjentet partiake./albeu.com/

Shtuar më 02/10/2014, ora 11:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori