Dënim me burg për mosdeklarimin e pasurisë
Sipas ndryshimeve të bëra nga qeveria e Kosovës në ligjin për deklarimin e pasurisë, duke u përshtatur në procedurat e Kodit të ri penal që hyri në fuqi në 1 janar të këtij viti, për mos deklarimin e pasurisë dënohesh me burg.

Kështu, zyrtarët e lartë publik të cilët nuk e deklarojnë pasurinë, përveç dënimit me gjobë tani e tutje mund të ballafaqohen edhe me burg, shkruan Tribuna.

Mosdeklarimi dhe deklarimi i pavërtetë i pasurisë konsiderohen si vepra penale dhe në bazë të Kodit Penal parashihet dënimi me gjobë dhe deri në 3 vite burg. /albeu.com/
Shtuar më 10/09/2013, ora 10:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori