Demolli: Do zbardhen atentatet kundër Ibrahim Rugova
Atentatet që i janë bërë presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova do të zbardhen.

Kështu është shprehur ish-deputeti i LDK-së, Haki Demolli.
Në një intervistë për "Bota Sot', ai ka thënë se sapo LDK-ja ta marrë në dorëqeverinë, do të zbardhë jo vetëm atentatin ndaj Ibrahim Rugovës, por do të zbardhë edhe vrasjet e tjera të pasluftës.

“Jo vetëm atentatet ndaj presidentit por edhe vrasjet që janë kryer ndaj aktivistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, respektivisht ndaj anëtarëve të devotshëm të saj. Lidhja Demokratike po që se merr qeverisjen në këtë vend, do të insistojë me çdo kusht që në planin e saj të sundimit të ligjit që të bazohet çështja e adresimit të këtyre rasteve, këtyre aksidenteve, respektivisht vrasjeve në përgjithësi”, ka thënë Demolli.

Sipas tij, atentatett dhe vrasjet e pasluftës do të zbardhen edhe në Gjykatën Speciale, e cila pritet të krijohet në vitin 2015-të.

Për atentatin ndaj Ibrahim Rugovës, deri më tani është dënuar një person që quhet Agim Hoti, por se, sipas Demollit, duhen zbuluar personat që qëndrojnë pas tij. /albeu.com/
Shtuar më 03/06/2014, ora 11:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori