Demokristianët sërish në koalicion me PDK-në
Pëlqej
Partia Shqiptare Demokristiane e Kosovës në zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit do të hyjë në koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës, ka thënë për "KosovaPress" një burim nga kjo parti.

Ndërkohë, pritet që kryesia e saj të mblidhet në orën 15:00, ku pritet të vendosin për të formalizuar koalicionin.

Ndryshe, PSDHK dhe Partia Demokristiane për Integrim vitin e kaluar janë bashkuar në një subjekt të përbashkët politik. /albeu.com/

Shtuar më 16/05/2017, ora 12:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori