Demaçi: Mos i lëshoni pe Maqedonisë
Bllokada tregtare dhe kufizimi i lirisë së lëvizjes për qytetarët e Kosovës nga ana e Maqedonisë është e pakuptimtë dhe çoroditëse.

Kështu e ka quajtur këtë ngjarje veprimtari i çështjes kombëtare, Adem Demaçi. Demaçi thekson se me veprime të tilla Maqedonia po ndjek një politik antishqiptare dhe antimaqedone të çmendur, shkruan Epoka e Re.

Veprimtari Demaçi i ka bërë apel institucioneve të Kosovës që të mos lëshojnë pe ndaj Maqedonisë, pasi sipas tij, po sillet si superfuqi. /albeu.com/
Shtuar më 12/09/2013, ora 11:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori