Delegacionet e Shqipërisë dhe Kosovës bëjnë homazhe në Prekaz
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, bashkë me kabinetet qeveritare të të dyja vendeve, do të bëjnë homazhe tek Kompleksi Memorial “Adem Jashari” në Prekaz.

Kujtojmë se sot në Pejë u zhvillua mbledhja e përbashkët e dy ekzekutivëve, ku u nënshkruan disa marrëveshje të rëndësishme midis Kosovës dhe Shqipërisë.
Shtuar më 26/11/2018, ora 15:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori