Delawie, thirrje Kosovës të ratifikojë sa më parë Demarkacionin
Pëlqej
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, një ditë pas raportimit të Komisionit për Demarkacion në Kuvend, ka njoftuar se janë të zhgënjyer nga raportimi.

Ambasada pohimet e komisionit i ka quajtur të pabazuara, çorientuese, dhe të gabueshme.

Pas kësaj deklarate, ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, duke e shpërndarë qëndrimin e tyre në Twitter, ka ripërsëritur se Demarkacioni duhet të ratifikohet sa më parë.

“Kosova duhet ta ratifikojë marrëveshjen ekzistuese sa më parë që është e mundur”, ka shkruar Delawie në Tweeter. /albeu.com/
Shtuar më 14/11/2017, ora 20:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori