Del Ponte beson se ka patur trafik organesh në "Shtëpinë e verdhë"
Ish-kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës, Carla Del Ponte ka deklaruar sot se ndjen keqardhje për hetimet që po kryen prokurori kryesor i Task-Forcës Clint Uilliamson.

“Kjo është për të ardhur keq, por nuk jam e befasuar, pasi që është shumë e vështirë të hetohet një rast pas shumë vitesh”, ka thënë Del Ponte për "Tanjug".

Ajo ka vlerësuar se edhe gjatë proceseve gjyqësore që janë zhvilluar kundër ish-udhëheqësve të lartë të UÇK-së nuk janë gjetur prova dhe se edhe dëshmitarët, "nuk kanë dashur të dëshmojnë".

Del Ponte tha se megjithatë ndihet mirë që Uilliamson së paku konfirmoi se beson se në Kosovë ka patur trafik organesh. /albeu.com/
Shtuar më 29/07/2014, ora 15:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori