Debati për Skënderbeun, edhe Hashim Thaçi ka dy fjalë për të thënë
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është përfshirë në debatin e nisur pak ditë më parë, ku u fol se u mbulua statuja e Skënderbeut në Tiranë gjatë faljes së namazit për Kurban Bajram.

Gjatë fjalimit të mbajtur me rastin e shugurimit të Katedrales Shën Tereza në Prishtinë, Thaçi tha se jemi krenarë se nga populli ynë dolën dy figura të mëdha Gjergj Kastriot Skënderbeu dhe Nëna Terezë.

“Nuk ka beze as pëlhurë të bardh ose të zezë që mbulon madhështinë kombëtare dhe civilizuese të Gjergj Kastriotit”, tha Thaçi. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2017, ora 18:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori