Daut Haradinaj paralajmëron votë kundër demarkacionit
Në votimin e sotëm për marrëveshjen e demarkacionit, mund të ketë ndryshim të votës edhe nga deputetë të cilët janë shprehur pro ratifikimit.

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka dhënë një version të tij se si mund ta kundërshtojë demarkacionin.

“Në rast se projektligji i propozuar pëson ndryshime (largohet raporti i Bulliqit), vota ime do të jetë kundër”, ka thënë ai.

Ndryshe, projektligji për të cilin të zgjedhurit e popullit do të japing votën e tyre përmban marrëveshjen e vitit 2915, raportin e Shpejtim Bulliqit dhe aneks-marrëveshjen e nënshkruar nga presidenti kosovar dhe ai malazez.
Shtuar më 22/02/2018, ora 12:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori