Dasma e mrekullueshme shqiptare (VIDEO)
Dasma është ditë e veçantë dhe një event që kurrë nuk kthehet më në jetën e njeriut.

Mirëpo, dasmat shqiptare kanë edhe veçanti të tyre.

Ata janë tradicionale dhe elementi që i afron më shumë traditës është bashkimi familjar e fisnor, por edhe shpalosja e këngëve, valleve dhe deri të flamurit kombëtar.

Kjo është një dasmë shqiptare, e cila është mjaft e bukur, për nga mënyra sesi dasmorët kërcejnë e vallëzojnë, duke patur në të edhe mjaft elementë karakteristik shqiptar. /albeu.com/


Shtuar më 24/08/2014, ora 15:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori