Daçiçit i pengon heqja e kufirit shqiptaro-shqiptar
Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç sot ishte pjesë e një ceremonie, ku foli për mediat në lidhje me Kosovën dhe për heqjen e kufirit mes Kosovës dhe Shqipërisë, ku e quajti hipokrizi.

“Harrojeni tregimet se ata nuk po na dëgjojnë neve- kë po e dëgjojnë ata? Ata po flasin për largimin e kufijve mes Kosovës dhe Shqipërisë, heqjen e doganës, policinë kufitare… Nëse Evropa nuk e sheh këtë shkallë të hipokrizisë, atëherë nuk e di nëse ka ndonjë kuptim që ne të marrim pjesë në tubimet për bashkëpunim rajonal.”, përfundoi Ivica Daçiç.
Shtuar më 26/11/2018, ora 17:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori