Shifra të frikshme viktimash: 21 humbje jete e 780 raste të reja
Daçiçi ikën në Bruksel për ti dhënë lamtumirën Ashtonit?
Catherine Ashton, e cila do ta lere postin e saj si shefe e politikës së Jashtme të BE-së dhe si kryenegociatore mes Prishtinës dhe Beogradit, ka thënë se do ta takojë Daçiçin, pasi ky i fundit do ti japë lamtumirën.

Ashton do ta lërë përfundimisht postin e saj më 3 nëntor dhe nuk dihet nëse deri atëherë do ta ketë një takim edhe me kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçin, raporton lajmi.net.

Vendin e Ashton e ka zënë Federica Mogherini.

Ish-përfaqësuesja e Bashkimit Evropian, Ashton ka theksuar se është e bindur se edhe Mogherini do ta kryejë punën e saj më së miri.

Catherine Ashton ka dhënë një kontriut të madh lidhur me marrëdhëniet Kosovë - Serbi, teksa negocioi bisedimet mes Beogradit dhe Prishtinës./albeu.com/
Shtuar më 21/10/2014, ora 10:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori