Daçiç vazhdon me lobimin e radhës kundër Kosovës
Ministri i Jashtëm serb, është takuar sot me kryeministrin e shtetit të Nepalit, Sharm Oli, të cilin e ka falënderuar dhe vlerësuar për mosnjohjen e pavarësisë së Kosovës, duke vazhduar kështu lobimin e tij kundër njohjeve të reja për Kosovën si dhe uljen e numrit të shteteve të cilat e kanë bërë një gjë të tillë.

Daçiç ka shpreh optimizmin e tij se raporte të tilla mes Serbisë dhe Nepalit do të vazhdojnë edhe në të ardhmen, duke cilësuar se Nepali e ka respektuar gjithmonë integritetin territorial të Serbisë. /albeu.com/
Shtuar më 06/05/2018, ora 19:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori