Daçiç: Peruja me qëndrim miqësor ndaj problemeve që ka Serbia rreth Kosovës
Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq tha sot se vizita e tij në Peru ishte e një rëndësie historike, sepse është në interes të Serbisë për të rinovuar marrëdhëniet me atë vend.

“Çështja e Kosovës nuk është çështja më e rëndësishme që duhet diskutuar, por janë marrëdhëniet strategjike të të dyja vendeve dhe prania e Serbisë në atë rajon. Kjo marrëdhënie miqësore do të rezultojë në një qëndrim miqësor ndaj problemeve rreth Kosovës që ka Serbia”, tha ai. /Kk
Shtuar më 03/07/2019, ora 10:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori