Daçiç kërkon që UNMIK të jetë më aktiv
Serbia vazhdon të insistojë se misionet ndërkombëtare nën patronazhin e OKB-së duhet të ofrojnë siguri për të gjithë qytetarët e Kosovës dhe të drejta të barabarta.“Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiç, pas takimit me përfaqësuesin special të UNMIK-ut në Kosovë, Farid Zarif, ka thënë se është më së e nevojshme që UNMIK-u të ketë një rol edhe më aktiv për të promovuar siguri edhe në pjesën jugor”, thuhet në komunikatën për media të qeverisë serbe. /albeu.com/
Shtuar më 21/11/2012, ora 14:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori