Daçiç akuzohet për lidhje me Millosheviçin, shan keq gazetarët
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka patur aq lidhje të ngushta me ish-diktatorin Slobodan Millosheviç, saqë enkas për të kishte krijuar një xherdan të artë me vlerë 150 mijë euro.

Xherdani është punuar nga metalet e çmuara dhe gurët e çmuar dhe peshon rreth 800 gramë. Ylli i xherdanit është punuar nga argjendi, ari dhe diamante, trasnmeton Kurir.

Po ky xherdan është punuar në argjentarinë “Majdanpek” dhe eksluzivisht për Milloshevicin, kurse i është marrë pas arrestimit në vilën e tij në vitin 2001.

Mirëpo, kur Ivica Daçiç ka parë këto shkrime në media, është nervozuar tej mase, saqë ka nisur ti shajë me fjalor banal gazetarët./albeu.com/

Shtuar më 29/08/2014, ora 11:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori