Lirohen nga burgu dy ish-deputetët e PS-së
Çoviq: Kemi qëndrim të qartë ndaj Kosovës
Pëlqej
Udhëheqësi kroat në presidencën e Bosnjës dhe Hercegovinës, Dragan Çoviq, ka thënë sot se BiH do ndërmarr politika në atë mënyrë që të mos rrezikojë marrëdhëniet me vendet fqinje dhe në të njëjtën mënyrë do të veprojë edhe për njohjen e Kosovës si shtet i pavarur, transmeton Indeksonline.

“Ne kemi një qëndrim të qartë në raport me Kosovën. Marrëdhënia me Kosovën do të jetë ajo që të pajtohemi me miqtë tanë”, ka thënë Çoviq para gazetarëve në Sarajevë, duke komentuar reagimet e Serbisë pas deklaratave të Baki Izetbegovië se duhet njohur Kosovën./Indeksonline.
Shtuar më 14/11/2017, ora 17:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori