Çmendet moti, mos u habisni në rast se nesër bie borë
Moti në rajonin tonë pritet të ketë ndryshime ku që nga nesër parashihet të jetë ftohtë dhe të ketë reshje të shiut.

Në zonat malore me mbi 1700 metra në Serbi pritet të ketë reshje të borës, bënë të ditur Instituti Hidrometeorologjik serb.

Në Kosovë nesër temperatura më e ulët pritet të jetë në mes 7 dhe 12 gradë ndërsa më e larta 14 deri në 18 gradë.

Ndërsa të shtunën do të ketë ulje edhe më të mëdha temperaturash ku minimalja do të jetë 5 gradë ndërsa maksimalja 19 gradë.

Mot pak më i ngrohët pritet të vij ditën e martë ku do të jetë kryesisht me diell por me temperatura të ulëta.


Shtuar më 21/09/2017, ora 12:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori