Çitaku del në fotografi me Sekretarin Amerikan të Shtetit
Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, gjatë një aktiviteti ka mundur të flasë me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo.

Çitaku ka publikuar një fotografi në rrjetet sociale ku shihet bashkë me ish-shefin e CIA’s, Pompeon, që tani është sekretar i Shtetit.

“Pata kënaqësinë që ta takoj Sekretarin e shtetit Mike Pompeo”, shkroi ambasadorja në mbishkrimin e fotografisë.

Ajo tha se Kosova ka përkrahjen edhe nga administrata e Presidentit Trump, dhe Pompeo është një nga njerëzit në krye të shtetit që e njeh mirë Kosovën.

“Sekretari Pompeo e njeh shumë mirë Kosovën dhe ne jemi me fat që kemi pasur dhe e kemi mbështetjen e SHBA, pavarësisht ndryshimeve në administratën amerikane”, thuhet më tej në postimin e Çitakut.


Shtuar më 29/06/2018, ora 15:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori