Çfarë do të bëhet me dialogun me Serbinë?
Blloku LDK-AAK-NISMA dhe Lëvizja Vetëvendosje duket se po arrijnë marrëveshje për të bashkëqeverisur.

Flitet se nëse ky bllok do të qeverisë, Lëvizja Vetëvendosje do ta udhëheqë dialogun me Serbinë.

Menjëherë pasi u morr vesh lajmi se VV-ja mund të udhëheqë dialogun me Serbinë, ka reaguar ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë.

“Dy sukseset më të mëdha që prej ardhjes sime këtu: dialogu dhe zgjedhjet. Kosova duhet të përkushtohet të shkojë para, e jo prapa”, ka shkruar ambasadorja Tracy Ann Jacobson në Twitter./albeu.com/
Shtuar më 10/09/2014, ora 09:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori