Caktohet data kur do të mbahet seanca e dytë e Thaçit në Hagë
Seanca e dytë dëgjimore për ish-Presidentin Hashim Thaçi është caktuar të mbahet në datën 18 nëntor në orën 11:00.

Njoftimi ka dalë nga Dhomat e specializuara të Hagës. Thaçi akuzohet nga tribunali i Hagës për vrasje dhe trajtim çnjerëzor.

Kjo është seanca e dytë që do të mbahet për ish-Presidentin Thaçi pasi e para u mbajt në 9 nëntor në orën 15:00. Në atë seancë Thaçi i mohoi të gjitha akuzat që u shfaqën nga Gjykata Speciale e Hagës.
Shtuar më 11/11/2020, ora 21:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori