Buzhala kritikon qeverinë dhe PDK-në
Deputeti i PDK-së, Berat Buzhala vazhdon të jetë kritik ndaj zhvillimeve brenda partisë që i takon. Gjatë një interviste për Tribunën, një pjesë të “fajit” për gjendjen aktuale në partinë që qeveris vendin, ai ia ka hedhur nënkryetarit Kadri Veseli.

"Pas kritikave që kam bërë ndaj segmenteve qeverisëse apo edhe partiake, e kam parë se asgjë nuk po lëviz në drejtim të zgjidhjes së tyre. Prandaj, duke e nuhatur një situatë të tillë vendosa qe t'i 'trokas' në derë atë që unë e konsideroj (Kadri Veselin) njërin prej njerëzve më përgjegjës për gjendjen e tashme”,-ka thënë Buzhala.

Ai ka shtuar se pakënaqësitë e tij ndaj PDK-së janë të shumëfishta. Buzhala ka kritikuar edhe nominimin e Agim Çekut për kryetar të Prishtinës nga PDK-ja, pasi sipas tij ky subjekt ka pasur emra tjerë për këtë pozitë. Në intervistën e dhënë Buzhala ka folur për marrëdhëniet e tij me kreun e PDK-së, Hashim Thaçi dhe nënkryetarin Veseli si dhe raportet e këtyre dy të fundit me Fatmir Limajn. /albeu.com/
Shtuar më 07/10/2013, ora 10:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori