Bunkeri atomik i Enver Hoxhës bëri bujë, por ky bunker i Titos të le pa mend (VIDEO)
Pëlqej
Bunkeri bërthamor nga Lufta e Ftohtë i ish-presidentit të ish-Jugosllavisë, Josip Titos, është hapur së fundmi si një galeri arti.

Bunkeri ndodhet në një qytet nëntokësor dhe ishte ndërtuar për nevojat e Titos, bashkëshortes së tij dhe zyrtarëve të lartë të rëndësishëm, shkruan BBC.

Guy Delauney i BBC ka qëndruar në këtë bunker dhe sjell pamjet e mëposhtme.


Shtuar më 06/11/2017, ora 09:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori