Buja: Për gjendjen në UP do të veprojmë sipas ligjit
Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës ka nisur diskutimi në përpjekje për të gjetur një zgjidhje për gjendjen e krijuar në UP.

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Buja në fjalimin e tij është shprehur se Ministria do të veprojë konform Ligjit për Arsimin e Lartë për të menaxhuar gjendjen e krijuar në Universitetin e Prishtinës "Hasan Prishtina".

Ministri Buja para deputetëve të Kuvendit është shprehur se nëse i sugjerojnë ligjvënësit, atëherë do të veprojë duke e emëruar kryesuesin e senatit si ushtrues detyre në krye të UP-së për të menaxhuar me situatën. Ministri Buja u shpreh se kështu do të veprohej deri në amendamentin e Ligjit. /albeu.com/
Shtuar më 11/02/2014, ora 12:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori