Brukseli kërkon zgjidhje të ngërçit tregtar
Në lidhje me situatën e krijuar mes Kosovës dhe Maqedonisë ka reaguar Brukseli, i cili ka kërkuar një zgjidhje sa më të shpejtë të ngërçit tregtar.

Zëdhënësi i Komisionit Evropian Peter Sanino ka thënë se KE-ja kërkon sqarim të masave të ndërmarra nga të dyja palët dhe të respektojnë detyrimet në kuadër të CEFTA-së.

“Ne kërkojmë sqarimin e masave të ndërmarra dhe presim nga të gjitha palët t’i respektojnë obligimet në kuadër të CEFTA-s”, Peter Stano. /albeu.com/

Shtuar më 09/09/2013, ora 18:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori