Bogdanovic kundër zgjedhjeve në veri
Ministri për Kosovën në Serbi Goran Bogdanovic ka kundërshtuar mbajtjen e zgjedhjeve lokale në Zveçan dhe Zubin Potok të cilat sipas tij mund të evitoheshin trazirat si ato marsit të vitit 2004">2004.


Sipas Bogdanovic, Prishtina do të përpiqet të bëjë “diçka të ngjashme ose të njëjtën si në 17 mars 2004">2004”. “Ne kemi informacione se në Prishtinë po bëhen përgatitje serioze dhe për këtë arsye është mirë që prezenca e forcave ndërkombëtare është rritur”, tha Bogdanovic për Most TV. /albeu.com/

Shtuar më 22/04/2012, ora 17:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori