Blloku të heq dorë nga kryetari i parlamentit
Blloku duhet të heqë dorë nga zgjedhja e kryetarit të parlamentit, pasi kjo është edhe arsyeja se përse Kosova është sot në krizë politike.

Analisti Imer Mushkolaj mendon se marrëveshja VLAN duhet rishikuar, pasi që Isa Mustafa të jetë kryetar parlamenti është thjesht dëshirë, shkruan Tribuna.

"Vlerësoj se që Isa Mustafa të jetë kryeparlamentar është një dëshirë e tij dhe jo një vullnet i popullit. Nënshkrimi i marrëveshjes mes partive opozitare duhet rishikuar, sidomos ajo që ka lidhje me parimet, me hyrjen së fundmi dhe të VV-së në koalicion", ka përfunduar Mushkolaj. /albeu.com/
Shtuar më 05/10/2014, ora 14:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori