Blloku dhe Vetëvendosje pranë marrëveshjes?
Pëlqej
Lëvizja Vetëvendosje është shumë pranë arritjes së një marrëveshje me bllokun opozitar.

Kështu kanë thënë burime të partisë së Kurtit për gazetën "Blic".

“Marrëveshja mund të nënshkruhet gjatë javës. Natyrisht para seancës së 12 shtatorit”, ka thënë burimi partiak.

Ndërkohë, edhe nga LAN-i kanë pohuar se ka përafrim për të arritur marrëveshje mes koalicionit të LAN dhe Vetëvevendosje-s.

Madje, koalicioni LDK-AAK-NISMA prej kohësh ka shprehur kënaqësinë ta ketë pranë vetes Lëveizjen Vetëvendosje. /albeu.com/
Shtuar më 07/09/2014, ora 17:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori